blog

Ale zanim pójdę do łóżka, muszę coś sprawdzić.

Ale zanim pójdę do łóżka, muszę coś sprawdzić.

Zmiana naszego mikrobiomu zmienia nasze trawienie i wchłanianie, a tym samym skład ciała i zdrowie.

Jesteśmy niezwykle skomplikowani, samoorganizujące się, oparte na programie, jedyne sorta-ludzkie systemy. Szczerze mówiąc, Ferrari powinien być zazdrosny.

jedzenie to… informacja.

Więc jeśli historia „żywności jako paliwa” jest ograniczona, niewyobrażalna i – ostatecznie – nieprawidłowa, co to jest jedzenie?

Jedzenie jest – częściowo – informacje.

Rodzaj skryptu. Mówi „aktorom” w naszych ciałach, jak wykonać.

Kiedy jemy, naprawdę dostarczamy wiadomości.

 • Zrób to.
 • Nie rób tego.
 • Uwolnij ten hormon.
 • Nie uwalniając tego.
 • Wyrażaj to białko.
 • Nie wyrażaj tego.

Zasadniczo wysyłamy instrukcje, które rozpoczynają chemiczny list łańcuchowy.

To naprawdę niesamowite. Każda cząsteczka jedzenia przyczynia się do pięknej kaskady wydarzeń, wysyłając wszelkiego rodzaju sygnały w naszych ciałach.

tworzyć hormony! Wywołuj komórki odpornościowe! Włącz i wyłącz geny! Powiedz ekipę roboczą, aby posprzątała, a konstruktorom w trybie gotowości!

Światła! Kamera! Action!

To jest największy, najbardziej ruchliwy zestaw filmów, jaki możesz sobie wyobrazić. I w jakiś sposób – w przeciwieństwie do wielu zestawów filmowych – działa prawie idealnie.

Nasze ciała przetwarzają miliony kalorii i (bądźmy naukowi na ten temat) zliony związków chemicznych rocznie, z prawie 100% wydajnością. (Tylko dla porównania silniki napędzane gazem, takie jak nasze Ferrari, chętnie osiągną 30% wydajności.)

Jeszcze chłodniejsze, nasze myśli, uczucia i środowisko mogą wpływać na te procesy.

Jeśli wąchamy smaczny posiłek, miej pozytywną lub negatywną myśl o jedzeniu (lub cokolwiek innego), jesteśmy szczęśliwi, zrelaksowani lub zmartwili się… wpływa to na przetwarzanie składników odżywczych.

, ale zacznijmy od patrzenia W tym, co dzieje się, gdy faktycznie spożywamy jedzenie.

Podczas jedzenia nasze ciała wyczuwają przychodzące składniki odżywcze i wysyłaj sygnały do ​​naszego mózgu, aby poinformować, co nadchodzi.

Oto są Tylko kilka przykładów różnych wiadomości dostarcza żywność.

The Carb Story

Kiedy jemy węglowodany – nie ma znaczenia, jaki rodzaj – nasz cukier we krwi rośnie. Prawie wszystkie węglowodany- od cukrów po skrobie- są rozkładane na to samo: glukoza.

glukoza przenosi „komunikat węglowodanów”, który mówi jelito, aby uwolniono cząsteczki, takie jak polipeptyd hamujący żołądek (GIP) i glukagon- Podobnie jak peptyd-1 (GLP-1) i wyślij je do trzustki.

Te cząsteczki, a następnie powiedz trzustce, aby uwolniła insulinę hormonalną.

Chwytając nutę chemiczną i biegając z nią , Insulina przygotowuje resztę ciała na glukozę, która wkrótce się pojawi. Komórki mięśni, mózgu i tłuszczów otwierają swoje skrzynki pocztowe i przygotowują się do dostarczania glukozy.

Następnie trzustka uwalnia inne rzeczy – takie jak somatostatyna i amylina – aby powiedzieć mózgowi, że jest nadchodzące jedzenie.

Im więcej wiadomości, a im więcej nadchodzą (tj. Im wyższe te chemikalia wznoszą się i/lub im dłużej są podwyższone), tym bardziej twój mózg uważa, że ​​masz wystarczającą ilość jedzenia. (Trochę tak, jak gdy tonisz w e-mailu i chcesz krzyczeć: „Wystarczy!”)

Tutaj jedzenie to informacje. To komunikacja. Jest to zestaw instrukcji, które dajesz swojemu ciału do osiągnięcia niesamowitych rzeczy. Dobra przędza.

Gdy są rozbite, ich „wiadomości” mówią jelicie, aby zwolniła hormon zwany cholecystokininą (CCK).

CCK mówi trzustce, aby dokonali pewnych enzymów To pomaga trawić skrzydełka z kurczaka siedzącego teraz w twoim jelicie cienkim.

Ale CCK jest rozmowny, więc lubi wysyłać wiadomości.

Mówi pęcherzyku żółciowego, aby wypuściła żółć (co pomaga, co pomaga z trawieniem tłuszczu i wchłanianiem). Mówi mózgowi, że miałeś wystarczająco dużo do jedzenia.

i chociaż wpadł na mózg, CCK pozostaje na małą rozmowę z innymi układami neuroprzekaźnikowymi w mózgu, takimi jak układ endokanabinoidowy, który jest Biorąc udział w leczeniu bólu i nastroju.

Porozmawiaj między sobą, komórki

Trawienie to tylko wprowadzenie historii. Kiedy te strawione związki żywności docierają do naszych komórek, oy – rakieta komunikacyjna.

Komórki umieszczają składniki białkowe (peptydy i aminokwasy) do pracy w tworzeniu hormonów, enzymów, białek strukturalnych i oczywiście budowania mięśni.

Składniki tłuszczu (trójglicerydy i wolne kwasy tłuszczowe) są wykorzystywane do wytwarzania hormonów i zintegrowania się z naszymi błonami komórkowymi. Kontrolują szlaki zapalne.

Składniki węglowodanów (glukoza i fruktoza) są stosowane w celu utrzymania właściwego statusu hormonu (takiego jak tarczyca, testosteron i leptyna w pewnym stopniu).

Te odpowiedzi są po prostu dla przychodzących makroskładników odżywczych.

Mikronotrienty, fitochemikalia i zoochemikalia również noszą własne wiadomości i przekazują inne unikalne informacje do ciała.

 • Niektórzy mówią ciału, aby zwiększyli nasze własne naturalne Systemy obrony przeciwutleniaczy.
 • Inni pomagają naszym systemom obrony przeciwutleniającym wykonać swoją pracę.
 • Niektórzy mówią ciału, aby wykonali enzymy, które pożerają raka.
 • Inni atakują raka bezpośrednio raka .
 • Niektórzy trzymają się w naszych jelitach i chronią nas przed szkodliwymi związkami.
 • Inni wiążą szkodliwe związki i wyciągają je z ciała.

yackity yak yak. Nie możesz zamknąć tych chemicznych komunikatorów. (I to dobrze.)

Jedzenie jest mądre. Podobnie jest z twoim ciałem.

Tam jest punkt: historia „żywności jak paliwo” zmniejsza żywność do benzyny, nasze ciała do głupich maszyn, a ty do księgowego kalorii.

i To smutne, ponieważ jesteś czymś więcej. Jedzenie i twoje ciało zasługują na znacznie większe uznanie i honor.

W PN, im więcej uczymy się, badań i trener, tym bardziej jesteśmy zaskoczeni siłą jedzenia. Jest to pełne znaczenia, informacji, komunikacji.

Każda decyzja o żywności, którą wysyła, wysyła wiadomość do naszego ciała.

Każdy wybór jedzenia jest okazją do kierowania, kształtowania i przerobiania naszego zdrowia . Nasz skład ciała. Nasza wydajność. Nasze dobre samopoczucie.

Żywność nie dotyczy tylko nauki.

Wielu z nas jest fizjolodzy i biochemików w PN. Jasne, patrzymy na jedzenie przez soczewkę naukową.

Ale to nie jest nasza jedyna perspektywa.

Wiemy też, że dzielenie się żywnością jest podstawowym czynem ludzkim. Łamanie chleba (lub jakiekolwiek inne jedzenie jest na stole) jest częścią naszej historii.

Nasza kultura. Nasza dziedzictwo jako ludzi.

Tak, samo jedzenie to informacje. Komunikacja. Historia.

Ale mamy również własne historie, które dzielimy się wokół i poprzez jedzenie.

Są informacje, które chcemy przekazać sobie – i innym – z tym, jak jemy. Gdzie jemy. Co jemy.

 • Jestem wyrafinowany. Jestem „smakoszem”.
 • Jestem przemyślanym konsumentem. Jestem regularnym na rynku rolników.
 • Jestem z Meksyku/Włoch/Nigerii/Laos/[wstaw region/pochodzenie/pochodzenie/pochodzenie] i dumny.
 • Jestem Centrum społeczne dla mojej wielkiej rodziny. Przyjdź w niedzielę na obiad!
 • Jestem przygód. Zjem cokolwiek raz. Pewnego razu, kiedy podróżowałem, zjadłem…
 • Jestem ostrożny z moimi wyborami. Unikam przetworzonej żywności.
 • Jestem niski; Moja lodówka jest pusta. Chwyćmy coś w podróży.
 • Jestem Bon Vivant. Uwielbiam jeść w fantazyjnych restauracjach.
 • Jestem opiekunem. Kocham cię. Więc gotuję dla ciebie.

i tak dalej.

To niezbędna informacja o nas samych, naszej rodzinie i przyjaciołach oraz o naszych klientach. To jest istotne. Kluczowy. Potężna, kształtująca życie wiedzę.

Dlatego w Precision Nutrition nie jesteśmy tylko dietetykami. Lub trenerzy żywieniowe.

(i na pewno nie dżokeje stacji benzynowych pomagają ci wypełniać zbiornik.)

Pomagamy Ci dowiedzieć się-i świętować-kim jesteś są przez soczewkę żywności i odżywiania.

Pomagamy tworzyć nowe historie z jedzeniem. Bardziej inspirujące, radosne i interesujące historie. Historie, które wykraczają poza „zrzucanie gazu w zbiorniku”.

Zaczynamy od nauki. I kończą się naszą wspólną ludzkością.

Czas na stworzenie historii żywności.

Poświęć kilka minut i rozważ to pytanie: Co to jest jedzenie? Dla Ciebie?

Czy to paliwo? Czy to informacje? Czy to wolność osobistą? Czy to wstyd? Czy to samoocena?

Zastanów się nad tym pytaniem: czym chciałbyś być jedzenie?

Zachęcamy do myślenia. Bądź pomysłowy. Dowiedz się trochę więcej o fizjologii. Dowiedz się trochę więcej o ludzkości. Odkryj, co sprawia, że ​​jedzenie jest jedną z największych historii, jakie kiedykolwiek opowiedzi.

Ponieważ przy precyzyjnym odżywianiu jedzenie to historia. Historia cudu ewolucji i biologii. Zbiorowa wielka epicka naszej ludzkości. Historia chemiczna napisana w cząsteczkach, a nie słowach.

To historia, która kształtuje twoje codzienne życie, zdrowie i funkcję.

Jedzenie jest paliwem? Uh, nie sądzimy. Zarządzanie jest ważne dla lepszego wyglądania i czułby. Potrzebują jednak pomocy w zastosowaniu tej wiedzy w kontekście ich pracowitego, czasem stresującego życia.

W ciągu ostatnich 15 lat zastosowaliśmy metodę Coaching Precision Nutrition, aby pomóc ponad 100 000 klientów utracić tłuszcz, stać się silniejszym , i poprawić ich zdrowie… w długim okresie… bez względu na wyzwania, z którymi mają do czynienia. Programy certyfikacyjne) nauczyć ich, jak trenować własnych klientów poprzez te same wyzwania.

Zainteresowany coachingiem żywieniowym? Dołącz do listy przedsprzedażowej; Zaoszczędzisz do 54% i zabezpieczysz miejsce 24 godziny wcześniej.

Otwieramy miejsca w naszym kolejnym coachingu żywieniowym w środę, 13 lipca 2022 r.

Jeśli jesteś zainteresowany coachingiem i chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcam do dołączenia do naszej listy przedsprzedaży poniżej. Bycie na liście daje dwie specjalne zalety.

 • Zapłacisz mniej niż wszyscy inni. W Precision Nutrition lubimy nagradzać najbardziej zainteresowanych i zmotywowanych ludzi, ponieważ zawsze tworzą najlepszych klientów. Dołącz do listy przedsprzedażowej, a zaoszczędzisz do 54% zniżki na ogólną cenę publiczną, która jest najniższą ceną, jaką kiedykolwiek oferowaliśmy.
 • Bardziej prawdopodobne jest, że masz prawdopodobieństwo Zdobądź miejsce. Aby dać klientom opiekę osobistą i uwagę, na które zasługują, otwieramy program cardiominal cena tylko dwa razy w roku. Ostatnim razem, gdy otworzyliśmy rejestrację, wyprzedaliśmy się w ciągu kilku minut. Dołączając do listy przedsprzedażowej, będziesz miał okazję zarejestrować 24 godziny przed wszystkimi innymi, zwiększając szanse na wejście.

Jeśli jesteś gotowy zmienić swoje ciało i swoje życie , Z pomocą najlepszych trenerów na świecie, to twoja szansa.

[ Program certyfikacyjny].

W marcu Nike poprosił Precision Nutrition o pomoc w zorganizowaniu żywności dla nadchodzącego obozu szkoleniowego NFL Pro. Współpracując z ich kulinarnym zespołem, przygotowaliśmy niesamowite menu na to wydarzenie. Następnie przylecili do Nike World HQ, aby pracować ze sportowcami jeden na jednego. Oto historia naszej podróży.

++++

Nazywa się Greg i gra w NFL.

To prawie wszystko, co wiem.

„Myślisz, że powinienem dostać prywatnego szefa kuchni?” On pyta. „Z moją żoną i dziećmi w domu moglibyśmy naprawdę wykorzystać pomoc w przygotowaniu się do następnego sezonu.”

John Berardi i ja siedzimy przy długim stole w bogatej prywatnej jadalni w Nines, a Luksusowy hotel w Portland w stanie Oregon.

Tuzin sponsorowanych przez Nike sportowców i trenerów NFL siedzą przy stole, jedząc, żartując i bawiąc się iPhone’ami i jeżyn.

z jednej strony pokoju znajduje się stół wypełniony szklanymi butelkami wody Voss, luźnej herbaty liściowej i kawy dla smakoszy. Na przeciwnej ścianie znajduje się stół wyłożony posiłkami zaprojektowanymi przez PN, w tym filet mignon, dziki łososia, pieczonego kurczaka, surowych mieszanych orzechów i każdego rodzaju warzyw, o którym można pomyśleć.

Wszystko było świeżo było świeżo Przygotowany przez szefa kuchni z dużym białym kapeluszem i wyprowadzony przez srebrne tace kelnerzy. Innymi słowy, nie jest to bar sałatkowy ogrodowy oliwek.

jb spogląda z talerza warzyw i mięsa i uśmiecha się do Grega. „Tak, myślę, że to świetny pomysł. Pomożemy Ci w przepisach i przekazamy kilka wskazówek, czego szukać ” – mówi.

Przyjechaliśmy kilka godzin wcześniej przez prywatnego szofera, przyjaznego faceta o imieniu Darryl, który odebrał nas na Lotnisko w odrzutowym samochodzie Lincoln Town. Po przybyciu do hotelu i zameldowaniu, powitał nas torba z butami Nike, koszulami i szortami na naszym łóżku.

Niezbyt zły początek.

Portland, ponieważ Nike zatrudnił precyzyjne odżywianie, aby koordynować i zaprojektować wszystkie posiłki dla swojego obozu treningowego NIKE NFL Pro. Poprosili nas, abyśmy przyjechali na kilka dni, aby mentorować swoich sportowców i odpowiedzieć na pytania dotyczące odżywiania.

Wracając do jadalni, rozglądam się po stole w każdym z facetów. Każdy jest dobrze opłacaną maszyną o dużej mocy. Na siłowni i na boisku wszyscy wiedzą, jak dbać o biznes.

, ale tak naprawdę nie rozumieją, jak napędzać swoje ciała. W każdym razie jeszcze nie.

, żeby było jasne, z pewnością nie potrzebują lepszego odżywiania w NFL. Ponieważ, cóż, już tu są. Robią wystarczająco dobrze na tym, co jedzą przez te wszystkie lata, i mają wypłaty i najważniejsze wydarzenia ESPN, aby to udowodnić.

Mimo to jest kilka rzeczy o jedzeniu, o których nie wiedzą , rzeczy, które mogą im pomóc, gdy kamery są wyłączone, gdy nie są otoczone przez tysiące krzyczących fanów.

Nie wiedzą jeszcze, w jaki sposób jedzenie może pomóc im lepiej spać lub szybciej wyzdrowieć. Nie wiedzą, jak manipulować swoim odżywianiem, aby zyskać mięśnie poza sezonem, upuścić tłuszcz, zanim zaczną pasować do pierwszej praktyki lub utrzymać swoją wagę w sezonie.

To są pytania, których nie uwzględniają ” Nie wiem nawet zapytać. Jesteśmy tutaj, aby na nie odpowiedzieć.

Ale jest czas na tego rodzaju rozmowę później. Na razie JB i Greg mówią o dzieciach – Greg i jego żona właśnie mieli swoje trzecie, a córka JB ma nieco ponad rok.

Zmieniają historie o tym, jak zdobyć małe tykes Śpij przez noc. (I JB zaskakuje Grega z niektórymi sztuczkami, o których stary zawodowiec jeszcze nie słyszał.)

To dziwne. Jesteśmy tu od kilku godzin – wśród najlepszych piłkarzy na świecie – i jeszcze nie rozmawialiśmy o piłce nożnej. Ani raz.

Minęła kolejna godzina. Kończymy obiad i mówimy o dobrej nocy. Jutro nasz pierwszy dzień na kampusie Nike i potrzebujemy odpoczynku.

Ale zanim pójdę spać, muszę coś sprawdzić. Ponieważ nie jestem wielkim fanem piłki nożnej, nie jestem do końca pewien, kim jest większość z tych facetów. Dla mnie są to zwykli faceci, którzy grają w piłkę nożną.

Otwieram laptopa, wpisz „Greg Jennings” do Google. Oglądam pierwszy film, który pojawia się.

Widzę ogromny stadion. Tysiące krzyczących ludzi. I jest Greg, numer 85 z Green Bay Packers, koleś, z którym mieliśmy obiad 20 minut temu, łapiąc przepustkę przyziemienia w Super Bowl.

Huh.

Greg, ciężko pracując Podczas jednej z dwóch sesji treningowych. Ponad 150 000 zdrowia i wzmacniacza; Fitness Professionals Certifified

ZAPISZ do 30% na najlepszym programie edukacji żywieniowej w branży

Dostań głębsze zrozumienie odżywiania, autorytetu do trenowania i zdolności do przekształcenia tej wiedzy w kwitnącą praktykę coachingową

w autobusie Nike, pierwszy poranek.

Jest 8 rano, a ja jestem w windzie z kilkoma facetami z NFL i kilkoma osobami, które zdecydowanie nie grają W NFL. Starszy dżentelmen i jego żona przesuwają się na tył windy. Pani o wysokich obcasach i dużych włosach kołysze małego psa w jej ramionach.

Na zewnątrz jest ogromny czarny autobus na biegu jałowym przed głównymi drzwiami lobby. Facet w ładnym garniturze stoi na tle wojskowym obok schodów prowadzących do autobusu. Kładamy się i rozglądamy: podłogi z twardego drewna, skórzane kanapy, które owijają się po obu stronach, dwa telewizory satelitarne i mini-małżonka pełna wody i gatorade.